Zkušenost od Martiny

Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost. Bohužel jsem jedna z těch, která má diagnózu – karcinom prsu. Je mi 42let, jsem samoživitelka, mám osmiletého syna, pracuji na čtvrtkový úvazek a v květnu tohoto roku jsem začala podnikat na VPP.

V červnu tohoto roku jsem si nahmatala bulku na prsu – jak se ukázalo karcinom. Všichni kolem Vás (ať už lékaři, poradny …) vám začnou říkat jak to není tak zlé a je spousta institucí, které Vám pomohou ve Vaší situaci.

Já tomu uvěřila. Nepřipouštěla jsem si nemoc, viděla jsem vše optimisticky.

Následovala různá vyšetření, operace, pak objednání následné léčby. A mezi tím se dozvídáte,že se nesmíte namáhat, nijak se zranit… Znamená to tedy být na PN. Ze čtvrtkového úvazku je nemocenská nula nula nic a z podnikání na VPP nic.

A tady začala má zkušenost. Když jsem zjistila, že nepokryji rodinné výdaje, dítě v září nastoupilo do třetí třídy (nutné školní pomůcky) a další pohledávky, vydala jsem se na doporučení na úřad zažádat o pomoc hmotné nouze. Páni to byla bomba, jakmile jsem totiž řekla, že jsem OSVČ byl mi automaticky napočítán příjem 14 000,-Kč a na jakoukoli pomoc nemáte nárok. Nikoho nezajímá zda podnikáte teprve měsíc nebo dva roky. Nikoho nezajímá zda je to na HPP či VPP. Prostě nemáte nárok, protože jste si dovolila podnikat.

A tak jsem na úřadě učinila rozhodnutí, ukončit PN přerušit léčbu a jít si podnikáním vydělat těch 14 000,-. Jedno,ale vím určitě. Kdyby se mi to nepovedlo a vystěhovali by nás se synem z bytu, ochotně mi na úřadu najdou azylový dům. Jo a ještě něco - mám kontakt na psychologa…kdybych ho prý potřebovala.

A závěrem: Než si vymyslíte nějakou vážnou nemoc, přestaňte podnikat,najděte si jako samoživitelka bohatého přítele a pak teprve jděte k lékaři. (nebo můžete oškubat otce svého dítěte).

Mohu říct, že toto je zkušenost k nezaplacení.

Krásný den Martina

Komentáře  

 
0 # NázorHonza 2010-09-16 23:26
Milá paní Martino, moc vám děkuji za užitečnou konkrétní informaci pro čtenáře našeho webu! Ženy, které se dostanou do podobné situace to mají mnohem mnohem složitější... Je však otázka zvážení všech rizik při rozhodnutí odstoupit od léčení, tak abyste zabezpečila nejen na pár nejbližších let spokojený život svého synka. Moc Vám držím palce a snad bych raději \oškubal\"" toho bývalého manžela... (pokud je zdravý a bez problémů...)... Hodně štěstí! Honza"
Odpovědět
 
 
0 # re: NázorPavla 2010-09-20 15:14
Dobrý den paní Martino,docela Vás chápu. Je mi 26 let, letos v červenci mi skončila mateřská dovolená. Ale i při ní jsem chodila ještě poslední rok do práce, mám úžasnou sestru, která je téhož času také na mateřské dovolené a každý den dopoledne mi dceru hlídala. jsem také samoživitelka. V dubnu zjistili mé mamce rakovinu plic,po té dostala mozkovou mrtvici,plísňov é onemocnění na plicích a i na mozku.Následova lo selhání jater, zánět slinivky břišní a vysoká cukrovka.Když lékaři léčily jedno zhoršovalo se druhé. Ale abych se dostala k podstatě věci. Vzala jsem si mamku domů. Můj příjem nulový, jelikož jsem skončila v práci a mateřskou už též nemám. Mamka pobírá pouze nemocenskou a na vyřízení důchodu je prý brzo.Už od začátku července máme zažádáno o příspěvek na péči,jehož vyřízení je ještě v nedohlednu. Mám své závazky, které musím splácet(před mateřskou jsem také podnikala),dcer a chodí do školky a kde je jídlo, oblečení nebo léky! Snažím se s tím prát co to jde a Vám radím totéž! Nedejte se, úředníci Vám mnohdy můžou najít i jiné řešení,ale jen se jim nechce. Stůjte si za svým, oni jsou tady pro nás.Stále se jich ptejte a doslova otravujte! jinak to v našem státě nejde. Přeji Vám jen to nejlepší.
Odpovědět
 
 
0 # poděkovánímaty.dodo 2010-09-23 09:07
Milá Pavlo, děkuji za Vaše povzbuzení. Vít e,příčí se mi vlést na úřad a vyprávět jim jaká nemoc mě postihla.Abych to vůbec přežila a nezhroutila se, musím to brát tak jako,že mi nic není a nepřipouštět si to.Stačí,že neustále běháte po doktorech. Už jsem se vyrovnala i s tím,že nás vystěhujou z bytu. Postupně se vyrovnávám se vší,že budu plešatá,že budem bydlet v azylovém domě... Nejhorší na tom je,že já se s tím nějak vyrovnám,ale syn to asi jen tak nepřijme.Jsou situace,kdy musíte volit a já zvolila syna před sebou. Přeji Vám hodně štěstí ve vaší nelehké situaci Martina
Odpovědět
 
 
0 # NázorIrena 2010-09-24 11:28
Zdravím Martino, jsem 40 letá matka desetiletého syna již šestý rok se léčím s diagnozou karcinom prsu, mám velké problémy se sluchem, jsem po odstranění štítné žlázy, po odstranění dělohy a vaječníků, léčím se osteoporozou, artrozou kolen, trápí mě vyhřezlé ploténky. To přerušení léčby znamená zkrácení života a ten za to stojí už kvůli dětem. Jedno jsem za tu dobu postřehla dítě si zvykne na všechno, ale jedno nechce. Ztratit mámu. Přeji hodně zdraví Irena
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.