Další vyšetření - TREPANOBIOPSIE

Pokračování mého příběhu:

dnes ráno (15.3.2011 poz.red.) v 6 hodin mě odvezla sanitka do Prahy do fakultní polikliniky na Karlově náměstí. Čekala mě trepanobiopsie-odběr kostní dřeně. Sestřička mi odebrala pár ampulí krve, do ruky mi zavedla kanylu a pak jsem hodinku čekala na chodbě. Na vyšetření tam semnou čekalo i dalších 5 lidí. Potom jsem si na vyšetřovně lehla na postel na břicho, dostala jsem kyslíkovou masku, sestřičky mi do žíly vstříkly látku dormicum-takový oblbovák.

Hned se mi začalo chtít spát a točila se mi hlava. Dále mi postříkaly místo vpichu-lopata kyčelní desinfekcí a umrtvily to. Odběr si nepamatuji, skoro jsem spala. Za chvilku bylo po všem, ránu mi zalepily a ležela jsem tam skoro dvě hodinky na posteli. Stejné to měli i moji spolupacienti, kteří tam leželi semnou. Kolem 12.hodiny jsem mohla jet domů. Tohoto vyšetření jsem se dost bála, ale jak se ukázalo, tak zbytečně. Prováděla to skvělá lékařka (jméno si bohužel nepamatuji) a hodné a skvělé sestřičky. Tímto bych chtěla povzbudit všechny lidičky,které toto vyšetření čeká. Opravdu je cítit jen tlak-kdyby to náhodou bolelo, lékařka Vám přidá látku na utlumení.

Ještě dodávám, že vyšetření se provádí nalačno. A mě bylo doporučeno 2 hodiny po zákroku nepít a nejíst z důvodů nevolnosti.

Komentáře  

 
0 # NaďaJarka 2011-03-16 10:20
Dobrý den, četla jsem Váš příběh a jsem móóc ráda, že Vám toto vyšetření dopadlo bezbolestně a doufám, že i dobře! Je s podivem kolik toho člověk opravdu vydrží! Ale jak jedna moudrá paní napsala, člověk má tělo a zdraví jen jedno! A Vy jste silná osobnost, Vy se uzdravíte!!! Proto držím všechny palce! Přeji krásné jaro a plno sluníčka. Vám i všem ostatním onkologickým pacientům! Jarka.
Odpovědět
 
 
0 # Naďa 2011-03-16 17:37
[color=navy][/c olor]Paní Jarko moc Vám děkuji za vstřícná a povzbudivá slova.I Vám přeji krásné jarní dny a hlavně to zdraví a pohodu.
Odpovědět
 
 
0 # NaďaJarka 2011-03-16 20:54
Paní Naďo, není opravdu zač, já taky ukončuji \martýrium\"" léčení (rakovina prsu) a jak vidím sluníčko, hned je mi líp! Snažím se myslet dopředu, na samé krásné věci, na léto, na dovolenou, jestli mi to zdraví dovolí a tu pořádně roztočííííím! Držte se! Jarka P.S. Kdy ž mi bylo hodně špatně, taky jsem pročítala tyto stránky a příběhy a vždy jsem se něčemu přiučila. Hlavu vzhůru!"
Odpovědět
 
 
0 # Není se čeho bátwirgil 2011-05-11 15:48
Dneska jsem absolvoval odběr kostní dřeně z pánevní kosti (11.5.2011). Mohu zde všechny ujistit, že navzdory své pověsti, se jedná o téměř bezbolestný výkon. Injekce pro lokální anestezi je asi tak to nejhorší, co bylo cítit. Při výkonu jsem neustále čekal, že TEĎ to přijde, ohlušující bolest, při které si prokousnu zápěstí a místo toho jsem najednou uslyšel, že je hotovo. Nanejvýš jsem vnímal, že tam vzadu se něco děje. Pak jsem si poležel dvě hodiny na lůžku a poslali mě domů. Po odeznění anestetik (cca 4 hodiny) mám pocit jako po špatně píchnuté injekci. Ještě jednou opakuji: není se čeho bát a kdyby mi teď zavolali, že se něco nepovedlo, a že zítra musím zase, neměl bych s tím žádný problém. Tímto způsobem chci i poděkovat personálu na oddělení hematologie v nemocnici v Pelhřimově za perfektní práci i přístup.
Odpovědět
 
 
0 # dodatekhonza 2011-05-11 21:24
A já Vám k tomu přeji NEGATIVNÍ nález!!! Zdraví Honza Nachtigal
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.