Pokračování - 1.vyšetření - co bude dál?

Opět zdravím!

Tak jsme včera ráno jeli s přítelem autem do Prahy na Zličín od nás ze Stochova jsme tam byli po dálnici za slabou půl hodinku. Jeli jsme na Karlovo náměstí do nemocnice 10 zastávek metrem. Cesta to byla náročná, protože jsem jí absolvovala o berlích-mám naražený levý nárt. Takže metro, schody v metru-prostě ,,paráda".

Konečně jsme došli do 1.interní kliniky a tam jsme se ptali sestřiček kde najdeme asistenta a profesora Roberta Pytlíka, že jsme k němu na jedenáctou hodinu objednaní. Tak nám řekly, ať chvíli počkáme, že za chvíli přijde z vizity.

Pak nás pan doktor přivítal a odvedl do své pracovny. Pokládal mi různé otázky, vše zapisoval do počítače a poté mě důkladně vyšetřil (kdo by nevěděl tak se léčím se zvětšenými lymfatickými uzlinami) řekl mi, že mi špatně funguje imunita, že mám autoimunitní onemocnění a buňky kožní mi napadají orgány a také mám moc histiocytů - byla mi zjištěna histiocytoza Langerhansenových buněk. Pan doktor nahmatal zatím jen 3 zvětšené uzliny a prý se musí zjistit, jestli je nemám v dalších orgánech. Takže v úterý 8.3. mě čeká scintigrafie skeletu, 15.3. biopsie kostní dřeně. Z toho mám největší strach. Budou to odebírat z kyčelního kloubu a prý to dost bolí. No a 18.3. mě čeká pozitronová emisní tomografie a 25.3.budou výsledky a rozhodne se o léčbě. Nemáte někdo zkušenosti s biopsií kostní dřeně?

Nejhorší je to cestování do Prahy. Mám problémy s chůzí od 10-ti let trpím hereditární motoricko senzorickou neuropatií a nosím ortopedickou obuv. Máme sice auto, ale přítel je skoro pořát v práci a navíc trpím psychickými problémy a úzkostmi, takže cesta autobusem pro mě je jako návštěva pekla. Tak snad jedině, že bych měla nárok na sanitku, ale to vážně nevím. Navíc trpím od mala kinetózou dělá se mi špatně v dopravních prostředcích, takže vůbec nevím, jak to zvládat...?

Naďa

Komentáře  

 
0 # zdravím paní Naďohonza 2011-03-04 19:04
Dr. Pytlíka jsem zažil jen jednou cca před 7 lety - mám z jeho práce vynikající dojem - snaživý, chytrý a ještě lidský - a tyto vlastnosti se jistě jen tak neobrátí. Jinak biospie kostní dřeně se nedělá z kyčelního kloubu, ale lopaty kyčelní - tedy pánve a říkají tomu trepanobiopsie. Tato biopsie se dálá při podání preparátu \dormikum\"" a současně Vás také trochu utlumí proti bolesti. Dělá se to v v leže na břiše a není to horší, než píchnití vosi - trvá to tak minutku a neneí se třeba výrazně děsit. Mám za sebou asi 4 odběry. Také se může odebírat z hrudní kosti-tomu se říká sternální punkce, zde zkušenost nemám. K cestování - určitě požádejte svého praktického lékaře, aby Vám napsal žádanku na sanitku a požádejte ho o vyvětlení, jak se to zařizuje a dojednává? Nárok máte a asi to pro Vás bude nejlepší řešení. Zdravím ať se vše k dobrému obrátí!!! JN"
Odpovědět
 
 
0 # Naďa 2011-03-04 19:18
Děkuji Vám moc pane Nachtigale za užitečné informace.Jsem teď trochu klidnější.Přeji Vám i všem ostatní hodně síly a hlavně se nevzdávat a bojovat!!! :)
Odpovědět
 
 
0 # Jana 2011-03-06 12:28
Milá Naďo, držím pěsti, ať se co nejdříve vše v dobré obrátí. Přidávám jen malinkou informaci... Pokud budete jezdit sama (myslím bez sanitky), nechte si vystavit od lékaře cesťák. Máte na to nárok a myslím, že každá koruna se hodí...
Odpovědět
 
 
0 # Prosba o raduJana Holubová 2011-03-13 20:23
Dobrý den, p. Naďo hltám Váš příběh a přejí Vám jen šťastný konec. Obracím se na Vás o radu, muůj kamarád, 32 let le hospitalizován v nemocnic v České Lípě, má za sebou vyšetření rentgen, CT, krevní vzorky, vzorky kostní dřeně a vzorky uzliny z podpaží, po prvních výsledcích to vypadá na Hočkinovu nemoc, čeká se na výsledky hystologie z Hradce Králové. Slyšela jsem o Mudr. Pytlíkovi, jak je dobrý, ale chtěla jsem se zeptat, jak je možné se k němu dostat, zda obyčejný člověk má vůbec nějakou naději na léčbu. Děkuji moc za pomoc Jana
Odpovědět
 
 
0 # Naďa 2011-03-14 07:54
Milá Jano děkuji moc za Vaši podporu.Je mi líto čím Váš kamarád prochází.Mě paní doktorka u nás v nemocnici říkala,že se budu léčit u nějakého specialisty v Praze a potom mi vyjednala telefonicky léčbu právě u pana mudr.Pytlíka.Je to opravdu hodný,lidský a skvělý lékař.Zatím jsem u něho byla jen jednou,ale můj první dojem byl velice pozitivní.Ochot ný,lidský,praco vitý,pečlivý.Zk uste se obrátit na ošetřujícího lékaře Vašeho kamaráda a zeptat se ho,jestli by Vás také nemohl objednat k panu Pytlíkovi.Nebo ho porosit o radu jak se k němu dostat.Mě ho právě doporučila moje lékařka z hematologie.Sna d jsem Vám alespoň maličko poradila.Držím palce a bojujte.Krásné jarní dny.Naďa
Odpovědět
 
 
+1 # Odp.: Pokračování - 1.vyšetření - co bude dál? anza 2011-03-14 16:15
Vážená paní Holubová, s Hodgkinem vřele doporučuji obrátit se na MUDr. Markovou z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Ona je jeden z nejlepších odborníků na tuto diagnózu u nás. Jinak dále s touto dg Plzeň nebo Brno.
Odpovědět
 
 
0 # anza 2011-03-14 16:17
A tady stránky k nemoci: příběh jedné rodiny. kolibrici.estranky.cz/.../...
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.