Zdravím všechny . . .

Zdravím všechny tak jsem se i já bohužel zařadila mezi onkologicky nemocné.

V listopadu loňského roku jsem si na okraji levého prsu nahmatala bulku. Když do týdne nezmizela, šla jsem se strachem na chirurgii do prsní poradny za výborným lékařem Lipertem. Ten usoudil, že to nic nebude, nejspíš zvětšená prsní žláza, ale pro jistotu mě odeslal se žádankou na sono. V prosinci bylo sono provedeno a doktorka našla v obou prsech ložiska o velikosti 17x12mm a nález popsala jako zvětšené lymfatické uzliny.

Mudr Lipert mě odeslal na hematologii, protože trpím těžkou formou lupenky-psoriazy. Mám ji po celém těle a lékař si myslel, že tím jak se drbu, tak se mi do těla dostává infekce. Tak jsem se tedy 19.1.2011 ocitla v Kladenské nemocnici na hematologii na ambulantní části, kde se mě ujala velice příjemná a milá paní doktorka Langrová. Nahmatala mi zvětšené uzliny v podpaží, tříslech a že ta uzlina musí ven.

Odebrali mi ještě krev-kde se zjistilo, že mám autoimunitní hemolytyckou anemii. Objednala jsem se na chirurgii na odebrání uzliny.28.1.jsem šla na sál. Odebrali mi uzlinu v lokální anestezii (1% roztok Mesocain) z levého třísla. Bolest jsem vůbec necítila a zákrok trval 20 minut. Domluvili jsme se s lékařem, že uzlinu odveze můj přítel do Motola do Prahy na histologii. Že kdyby ji zkoumali v Kladenské nemocnici, takže bych na výsledky čekala 3 měsíce, ale z Motola by měly dorazit do 10.dnů. 7.2.mi v chirurgické ambulanci vyndali stehy. A výsledky z histologie nikde. Byla jsem už nervozní, pořád dokola jsem přemýšlela, co to je, co tam najdou, každou noc jsem měla noční můry. A zlé tušení.14.2.jsem si zajela na hematologii a tam paní doktorka (zase jiná) zavolala do Motola a že prý výsledky už jsou a pošlou je faxem. Nikdy nezapomenu na slova paní doktorky ,,Tak už to přišlo máte tam nález, ale nebojte a nenervujte se, víc vám bohužel sdělit nemůžu, zavolejte si zítra vaší paní doktorce, už tady bude" ani nevím, jak jsem došla k autu, přes slzy jsem neviděla na cestu. Druhý den mi paní doktorka vše podrobně vysvětlila a řekla, že mě objednala na 25.2.na sono a mám se u ní ráno stavit pro žádanku.

Absolvovala jsem sono břicha, ledvin, jater. Pak jsem se s výsledky vrátila zpět na hematologii k paní doktorce. Diagnoza zní-HISTIOCYTÓZA LANGERHANSENOVÝCH BUNĚK. Paní doktorka mi říkala, že to patří do vzácných nádorových skupin a že je to velmi vzácné onemocnění a tuto nemoc má asi 6 lidí v republice. Místní lékaři s touto nemocí nemají zkušenosti. Proto se budu léčit na Onkohematologii v Praze na Karláku. Pozítří 3.3.2011 jsem tam objednaná na vstupní prohlídku. Podstoupím CT kostí a další řadu vyšetření. Poté se rozhodne, jestli mě budou jen sledovat, nebo zahájí léčbu. Mám strach rakovina je u nás v rodině dědičná. Zemřela na ní před lety sestřenice, oba dědové, babička a v roce 2004 i můj milovaný táta. Je mi 29 let a přemýšlím, že si za to můžu sama, když se neumím vzdát svých oblíbených cigaret.

Děkuji moc mé mamince, sestře Katce a mému příteli, kteří jsou mi v tomto období velikou oporou.

Zatím se mějte všichni krásně, užívejte každého dne Zdraví Naďa

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.